BDSM

BDSM on termin, mis koondab nõusolevate partnerite tegevusi erootiliste, esteetiliste või kehaliste aistingute tekitamise eesmärgil. 

BDSM (sidumine, distsipliin, domineerimine, allumine, sadism ja masohhism) hõlmab väga erinevaid praktikaid ja dünaamikaid, mis varieeruvad intensiivsuse ja vormi poolest, olenevalt osalejate eelistustest ja nõusolekust.


Mida BDSM hõlmab?

BDSM on lühend, mis tuleneb ingilise keeles järgnevatest terminitest. Bondage and Discipline”, “Dominance and Submission”, “Sadism and Masochism”. 

Mida see termin endas täpsemalt hõlmab?

Sidumismäng-  ühe inimese kinnisidumine köite, käeraudade või muude vahenditega.

Distsipliin- reeglite kehtestamine ja karistamine nende rikkumise korral.

Domineerimine ja allumine- võimuvahetus, kus üks inimene võtab kontrolli ning teine allub vabatahtlikult.

Sadism ja masohhism- valu või aistingute andmine või vastu võtmine vastastikuse naudingu nimel.

Muud levinud käitumisviisid, mida BDSMi puhul võib täheldada, on rollimängustseenid (politseinik-kurjategija, põetaja-patsient jms.), sensoorne mäng (näiteks silmade kinni sidumine või temperatuurimäng) ja erinevate abivahendite või rekvisiitide, nagu piitsad, lapatsid või klambrid, kasutamine.

BDSM ja nõusolek

On ülimalt tähtis rõhutada, et kõik BDSM tegevused põhinevad vastastikusel nõusolekul ja osalejad peavad enne mängu alustamist läbi rääkima ja selgelt määratlema piirid.

Turvameetmed, nagu “ohutussõna”, on kriitilise tähtsusega, et peatada mäng, kui keegi tunneb end ebamugavalt või soovib tegevuse katkestada.

Kus on piirid?

Vaatamata BDSM-i mõnikord intensiivsele loomusele ei tohiks see kunagi hõlmata sundi, manipuleerimist ega kokkulepitud piiridest üleastumist.

Kui kellegi piire eiratakse või nende heaolu seatakse ohtu, ei ole see enam konsensuslik BDSM, vaid vägivaldne käitumine.

Osalejad peavad alati tundma end turvaliselt, austatult ja olema võimelised oma piire ja soove väljendama.

Sellest tulenevalt ei saa turvaliseks BDSM praktikaks pidada ainete (alkohol, narkootikumid) kasutamist praktikate ajal.