Kuhu pöörduda oma murega?
Selle jaoks oleme sellel lehel välja toonud erinevad asutused, veebilehed ja spetsialistid, kelle poole saad oma murega pöörduda. Kui sa ei ole kindel, kelle juurde oleks õige pöörduda, siis saad alati meie käest nõu küsida. Sulle vastavad koolitatud seksuaalnõustajad ning siis saad kindel olla, et jõuad just õigete kontaktideni.
Kui olukord on piire ületanud.
Hädaohus olevast lapsest tuleb viivitamata teatada hädaabinumbril 112.
Abivajavast lapsest tuleb viivitamata teatada kohaliku omavalitsuse üksusele või lasteabitelefonil 116 111.
Nii lapsed kui täiskasvanud võivad sattuda olukordadesse, kus isiklikust kogemusest lahenduse leidmiseks enam ei piisa. Lasteabi on mõeldud lastele, noortele ja täiskasvanutele nõu küsimiseks, abi saamiseks ja abivajavast või hädaohus olevast lapsest teatamiseks.
Lastemaja on lapsesõbralik erialade vaheline teenus, mida pakutakse seksuaalselt väärkoheldud, selle kahtlusega või kahjustava seksuaalkäitumisega laste abistamiseks.
Vihjeliin on MTÜ Lastekaitse Liit poolt pakutav veebipõhine tasuta teenus www.vihjeliin.ee, mis võimaldab interneti kasutajal edastada teavet internetis levivast ebaseadusliku sisuga materjalist – laste seksuaalne väärkohtlemine, laste kaubitsemine (inimkaubandus). Teabe saab edastada anonüümselt ilma teavitaja isikuandmeid välja selgitamata ja salvestamata.
Teata SOS Lasteküla lapsest, kelle õigused ei ole piisavalt tagatud!
Kui piire pole ületatud, kuid käitumine tekitab muret või vajad abi.
Noorte nõustamiskeskused pakuvad tasuta individuaalset nõustamist kuni 26-aastastele neidudele ja noormeestele, hoolimata ravikindlustuse olemasolust.
Kliiniline seksuoloog Annika Tamme
Annika pakub seksuaalteraapiat, mis on psühholoogilise teraapia vorm, mille keskmes on seksuaalsed teemad või intiimsuhted. Annika on ainus EFS (European Federation of Sexology) & ESSM (European Society of Sexual Medicine) poolt sertifitseeritud psühhoseksuoloog Eestis.
Rita nõustab erinevate seksuaalsete probleemide puhul igas vanuses inimesi, alates lastest ja lõpetades eakatega.
Viljandi Haigla pakub seksuaalkäitumise alast nõustamist. Oodatud on täiskasvanud, kes muretsevad oma seksuaalsete mõtete või käitumise pärast või kes on kaotanud kontrolli oma seksuaalkäitumise üle.
Naistearst, seksuaalnõustaja kliinilise seksuoloogia väljaõppes. Tegeleb ka kompulsiivne seksuaalkäitumisega, sh probleemse või kontrolli alt väljunud seksuaalkäitumise või porno kasutamisega.
Seksuaalteraapia Raplas.
Lehelt saad infot vanemluse kohta ning seda ka seksuaalkasvatuse teemadel. Lisaks on sul võimalus lapsevanemana nende spetsialistide käest nõu küsida. Lehelt leiad ka näiteid olukordadest, mille puhul võib lapsevanemana olla keeruline seisukohti võtta.